Dziś jest: Poniedziałek 23 października 2017, imieniny: Teodora i Seweryna

Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Obsługa techniczna
ALFA TV

Zdrowie

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania odbędą się: w Barlinku, 4 i 5 lipca na parkingu pomiędzy starym tartakiem a Szkołą Ekonomii przy ul. Jeziornej; w Boleszkowicach, 10 lipca przy OSP, ul. Poznańska 11 oraz w Dębnie w dn. 11 lipca przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Piłsudskiego 10.

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. 

"Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek."

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. 
 

(dodano: 23.06.2017 r.)


Serdecznie zapraszamy wszystkie panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania odbędą się w dniach 14 marca 2017 r. w Dębnie, przy Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Piłsudskiego 10, w dniu 15 marca 2017 r. w Barlinku na parkingu pomiędzy starym tartakiem i Szkołą Ekonomii, ul. Jeziorna oraz 15 marca 2017 r. w Myśliborzu przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Rynek im. Jana Pawła II 1.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. 

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. 

(dodano: 03.03.2017 r.)


Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Myślibórz - 1 sierpnia 2016 r. przy Urzędzie Miasta i Gminy, Rynek im. Jana Pawła II; Barlinek - 1 i 2 sierpnia 2016 r. na parkingu między starym tartakiem a Szkołą Ekonomii, ul. Jeziorna 1; Dębno - 4 sierpnia 2016 r. przy Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Piłsudskiego 10.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

(dodano: 22.07.2016 r.)


Urząd Miasta i Gminy w Myśliborzu informuje o badaniach mammograficznych, które odbędą się w dniu 29 czerwca 2016 r. Badania przeprowadzane będą w mammobusie, dostępnym na myśliborskim rynku (obok ratusza). Zapraszamy wszystkie panie zainteresowane badaniami.

(dodano: 14.06.2016 r.)


Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka piersi. Badania odbędą się 24 marca 2016 r. w Myśliborzu przy Urzędzie Miasta i Gminy (ul. Rynek im. Jana Pawła II 1). Rejestracja od pon. do pt. pod nr tel. 58 767 34 44;   58 767 34 55 w godz. 8.30 - 19.30.

(dodano: 16.03.2016 r.)


Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ciągu roku zorganizowała lub udzieliła wsparcia wielu inicjatywom profilaktycznym na terenie Gminy Myślibórz. Były to m. in.:

- konkursy przeciwdziałające przemocy i uzależnieniom (szkoły, sołectwa);
- spotkanie integracyjne dla dzieci ze wszystkich świetlic środowiskowych, pod hasłem "sprawności na całe życie" (Ośrodek Harcerski ZHP);
- konkursy plastyczne, muzyczne i sprawnościowe z okazji Dnia Dziecka (sołectwa, dekanat Myślibórz);
- akcja "jabłko - cytryna", promująca bezpieczną jazdę samochodem (policja, harcerze ZHP);
- wypoczynek letni i zimowy dla dzieci.
 
 

(dodano: 08.12.2015 r.)


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że z dniem 5 października 2015 r. zmianie uległ numer całodobowego telefonu kontaktowego w Punkcie interwencji kryzysowej. W związku z powyższym w razie interwencji prosimy o kontakt pod numerem telefonu - 669 606 604.

Informujemy również, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu - Punkcie interwencji kryzysowej przyjmują specjaliści, którzy udzielają wsparcia oraz pomocy rodzinom znajdującym się w potrzebie. Godziny pracy specjalistów przedstawiają się następująco:

  • Psycholog dyżuruje w każdą środę od godz. 9:30 do 11:30,
  • Socjoterapeuta dyżuruje w każdą środę od godz. 15:30 do 17:30,
  • Specjalista pracy z rodziną w każdy dzień od godz. 8:00 do 12:00,
  • Radca prawny dyżuruje w każdy poniedziałek w godz. od 15:30 do 17:30.

Nadmieniamy również, iż pomoc udzielana przez specjalistów jest bezpłatna a na spotkanie należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 95 747 23 03, Spotkania te odbywają się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu.

(dodano: 12.10.2015 r.)


Szpital Barlinek Sp. z o.o. informuje, o godzinach otwarcia poradni onkologicznej. Poradnia czynna jest we wtorki od godz. 15.30 (przyjmuje specjalista chirurgii onkologicznej Piotr Bielecki) oraz w środy od godz. 15.30 (przyjmuje specjalista onkologii klinicznej Krzysztof Marzewski). Rejestracja do poradni możliwa jest osobiście, w dniach pracy poradni w godz. 14.30 - 15.30 oraz telefonicznie we wtorki i czwartki w godz. 12.00 - 14.00 pod nr tel. 605 637 799. Poradnia mieści się na parterze budynku "A" Szpitala, ul. Szpitalna 10 w Barlinku.

(dodano: 25.09.2015 r.)


9 września obchodziliśmy Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Pomorze Zachodnie zaangażowane jest w międzynarodową kampanię „Too young to drink”. Hasłem kampanii umieszczonym na plakatach we wszystkich krajach uczestniczących w kampanii jest hasło "Too Young To Drink". Organizatorami kampanii są: European FASD Alliance, NO FAS - National Organisation Fetal Alcohol Syndrome, Eurocare oraz Mamma Beve Bimbo Beve. W zeszłorocznej edycji w kampanii wzięło udział ponad 60 organizacji z 30 krajów świata.

Syndrom FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) został wykryty we Francji w latach 60- tych. Z badań wynika, że dzieci, które rodzą się z syndromem FAS jest 9 na 1 tys. urodzeń. Alkohol spożyty przez mamę przenika przez łożysko i po 40 min. dziecko ma takie samo jego stężenie w organizmie co ona. Jest jednak różnica: w reagowaniu organizmu dziecka i matki na szkodliwy środek. Dziecko nie ma jeszcze wykształconej wątroby, która jest odpowiedzialna za metabolizowanie alkoholu, więc jego organizm nie może się bronić tak, jak organizm matki. Alkohol uszkadza najbardziej mózg a także narządy wewnętrzne malucha. Dziecko w przyszłości może mieć kłopoty z nauką, koordynacją ruchową, słyszeniem i rozumieniem, może mieć także trudności ze znalezieniem sobie przyjaciół - bo inaczej wygląda lub inaczej się zachowuje.

Dzieci dotknięte alkoholowym zespołem płodowym często rodzą się ze zdeformowanymi rysami twarzy, niską masą urodzeniową oraz dysfunkcją ośrodkowego układu nerwowego. Dzieciom urodzonym z FAS pomóc może szybka diagnoza i odpowiednia rehabilitacja, trzeba jednak pamiętać, że uszkodzenia spowodowane alkoholem są trwałe - nie można ich całkowicie wyleczyć. 

Zapobieganie FAS jest niezwykle proste, gdyż wystarczy, aby kobieta w ciąży nie spożywała napojów alkoholowych. Nieprawdą jest, że kieliszek czerwonego wina w ciąży nie zaszkodzi. Zaszkodzi, a w przyszłości może mieć poważne konsekwencje.

Więcej informacji na stronie www.wws.wzp.pl

(dodano: 10.09.2015 r.)
(dodano: 17.07.2015 r.)


BIP
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Inne strony
elektroniczny samorząd

MCB
SDS
Szlak Rowerowy z Biegiem Myśli
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa
  Październik 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
6973253
Kanał RSS Pomoc RSS

Urząd Miasta i Gminy Myślibórz adres: ul. Rynek im. Jana Pawła II 1, 74-300 Myślibórz tel: +48 (95) 747 20 61 fax: +48 (95) 747 33 63

Zezwala się na wykorzystanie materiałów zamieszczonych na stronie www.mysliborz.pl , pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.