Dziś jest: Poniedziałek 23 października 2017, imieniny: Teodora i Seweryna

Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Obsługa techniczna
ALFA TV

Młodzieżowa Rada Miejska w Myśliborzu

WITAMY WSZYSTKICH NA NASZEJ STRONIE!


SPIS TREŚCI:

  1. WITAMY NA NASZEJ STRONIE!
  2. SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI MŁODZIEŻOWYCH RAD W BIAŁOGARDZIE
  3. PIERWSZE SPOTKANIE NOWEJ RADY MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
  4. II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W MYŚLIBORZU
  5. IV EDYCJA "LIDERA ZACHODNIOPOMORSKIEGO"
  6. SPOTKANIE RADY MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
  7. "NIEOCZEKIWANA ZMIANA MIEJSC", CZYLI FINAŁ LICYTACJI WOŚP W MYŚLIBORZU

"NIEOCZEKIWANA ZMIANA MIEJSC", CZYLI FINAŁ LICYTACJI WOŚP W MYŚLIBORZU

Dzień 11 lutego 2016 r. nie był dla naszego Ratusza dniem zwyczajnym. Tego właśnie dnia urząd Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz objęła ośmioletnia Patrycja Stablewska – zwyciężczyni licytacji „Fotelu Burmistrza” w tegorocznej akcji WOŚP w Myśliborzu. To jedyny taki przypadek w historii naszego miasta. Gratulujemy! Wręczenie kluczy do gabinetu burmistrza odbyło się około godziny 11.00. Następnie świeżo upieczona burmistrzyni została oprowadzona po UMiG-u. Po krótkiej wycieczce wróciła do gabinetu i zaprosiła na poczęstunek gości (m.in. młodzieżowego radnego Kornela Grabowskiego). Po krótkiej konwersacji, do naszego grona dołączyła reszta reprezentantów młodzieżowej rady - Kacper, Weronika i Marta. Reprezentacja naszej rady przeprowadziła z p. Patrycją bardzo ciekawą rozmowę. Ostatnim punktem spotkania było podpisanie kilku uchwał, wręczenie pamiątkowej pieczęci i wspólne zdjęcie ze wszystkimi pracownikami UMiG w Myśliborzu.

Foto: https://www.facebook.com/telewizjatvb24


SPOTKANIE RADY MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

22 stycznia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Przybyli radni z różnych miast, miasteczek naszego województwa. Zostaliśmy wprowadzeni w tajniki Dialogu Usystematyzowanego, a także rozmawialiśmy na temat poczynań, które należy zrobić, by żyło nam się lepiej! Jak na razie musimy poznać opinię, aby zacząć działać, więc szykujcie się na gruntowne zmiany. Naszą radę, w zastępstwie za Kornela Grabowskiego, reprezentowała radna Martyna Rampała.

Foto: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/


IV EDYCJA "LIDERA ZACHODNIOPOMORSKIEGO"

Mamy przyjemność zakomunikować, że jedną z uczestniczek IV edycji projektu "Lider Zachodniopomorski" jest przewodnicząca naszej rady - Marta Major. Lider Zachodniopomorski to autorski program edukacyjny, stworzony specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego.  Stworzono go dla młodzieży, której trudno usiedzieć w miejscu, chcącej się rozwijać i poszukującej możliwości aktywności społecznej. Zamiarem programu jest m.in.: rozwinięcie kompetencji społecznych, poznanie swojego potencjału, umiejętności wyznaczania i realizowania zamierzonyc celów itp. Przyszli liderzy poznają rówieśników o podobnych zainteresowaniach, dowiedzą się, jak założyć organizację pozarządową i gdzie szukać funduszy na realizację młodzieżowych inicjatyw.

Foto: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/


II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W MYŚLIBORZU

10 grudnia 2015 r. odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miasta Myślibórz. Naszą sesję swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Pan Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz – Piotr Sobolewski, dyrektor OSiR-u -p. Krystian Pańczuk, Dyrektor Gimnazjum im. H. Sienkiewicza – pani Janina Sulejewska, a także nieocenione panie inspektor z „gminy”: pani Anna Mączyńska i pani Alicja Schroeder (którym serdecznie dziękujemy za wsparcie techniczne i merytoryczne naszej sesji). Dziękujemy również telewizji TVB Myślibórz za zarejestrowanie naszej sesji i bezcenne rady.
Sesja zaczęła się o godzinie 14:30 zatwierdzeniem porządku obrad. Ważnym punktem sesji były pytania do Pana Burmistrza, który został zobowiązany do odpowiedzi na niekoniecznie łatwe pytania naszych radnych. Pan Burmistrz odpowiadał m.in. na pytanie radnego - Kamila Klinowskiego, dotyczące koncepcji Smart City, której realizacja rozpoczęła się niedawno w naszym mieście. Radny Kornel Grabowski zadał pytanie o zagospodarowania placu, na którym obecnie stoi piękna choinka, a także o planowaną w naszej gminie specjalną strefę ekonomiczną. Poruszono również problem bezpieczeństwa dzieci w naszym mieście, a wiceprzewodnicząca rady – Magdalena Rutkowska spytała się p. burmistrza o to, na jakim etapie jest realizacja projektu ścieżek rowerowych w naszej gminie. Tegoroczna maturzystka i radna – Karolina Sikora spytała natomiast, jak zatrzymać uciekającą z naszego miasta młodzież. Każde pytanie było ważne i każde zostało potraktowane przez burmistrza z odpowiednią powagą. Spotkanie z Burmistrzem zakończyło się niezwykle miło - wręczono nam pamiątkowe gadżety związane z naszym miastem, niektóre z nich bardzo elitarne… A potem była przerwa, po której przystąpiliśmy do zatwierdzania składów komisji rewizyjnej oraz zespołów problemowych. W skład poszczególnych komisji i zespołów weszli zainteresowani radni. Po naborze do zespołów problemowych i komisji rewizyjnej przedstawiliśmy nasz plan pracy na bieżący rok szkolny (2015/2016). Najbliższym wydarzeniem będzie Konkurs na Logo MRM, którego regulamin wkrótce będzie dostępny w Internecie i w myśliborskich szkołach. Zwycięski projekt zdobędzie nie tylko sławę, ale i niebagatelną nagrodę, dlatego już tutaj zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. 
Wszystkie szczegółowe informacje postaramy się zamieszczać na naszej stronie internetowej, czyli tutaj. Zachęcamy wszystkich również do śledzenia efektów naszej pracy na facebook’u.


PIERWSZE SPOTKANIE NOWEJ RADY MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

27 listopada 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Miło nam poinformować, że nasza rada ma również swoją reprezentację w radzie województwa. Radnym, który cyklicznie będzie brał udział w spotkaniach rady województwa, jest Kornel Grabowski. Na spotkaniu poruszono m.in. problemy młodzieży z mniejszych miejscowości regionu, korzyści ze współpracy, dzielenie się wiedzą, kontaktami, doświadczeniem. Mamy nadzieję, że te wojewódzkie spotkania wkrótce zaowocują zwiększeniem się kompetencji naszych radnych, którzy będą potrafili w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.

 

Foto: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/


SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI MŁODZIEŻOWYCH RAD W BIAŁOGARDZIE

Spotkanie odbyło się w Białogardzie w dniach 9-11 października 2015 r. Uczestniczyli w nim członkowie młodziezowych rad z Białogardu, Pyrzyc, Choszczna, Kołobrzegu i Myśliborza. Naszą radę reprezentowali radni: Kornel Grabowski, Rafał Hanka, Kacper Raźny, Marta Major, Maria Nartowska i Magdalena Rutkowska.

Foto: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/

"Po krótkiej integracji (radni) wzięli udział w spotkaniu z Burmistrzem Białogardu – Krzysztofem Bagińskim. Burmistrz opowiedział o rozwoju przedsiębiorczości w gminie, przedstawił działania jakie są oferowane młodym przedsiębiorcom, aby ułatwić im start własnego biznesu. W Białogardzkie funkcjonuje fundusz pożyczkowy dla przedsiębiorców oraz Inkubator Przedsiębiorczości, od niedawna gmina proponuje również dla młodych osób dzierżawę gruntu  pod budowę domu na korzystanych warunkach finansowych. Tego dnia czekała na uczestników jeszcze kolacja w lokalnej pizzerni oraz seans filmowy w lokalnym kinie.
Diagnoza otoczenia to był jeden z tematów poruszanych podczas warsztatów z Piotrem Jaśkiewiczem, który miał miejsce w sobotę. Poznali oni spirale wyobrażalności jako sposób myślenia o tym co chcemy zrealizować i przedstawić lokalnej społeczności. Pomysły niewyobrażalne są generowane przez mała garstkę ludzi, po drodze do zrealizowania pomysłu angażowani są ludzie, którzy będą sprzyjać jego realizacji, I to jest zadanie dla młodzieżowej rady – bo to od nich zależy ile osób przekonają do swoich działań.
Aby zrelaksować się po pracy warsztatowej uczestnicy wzięli udział w zajęciach tanecznych. Mieli też czas na zwiedzanie miasta Białogard. W drugiej połowie dnia razem z pracownikiem Sekretariatu ds. Młodzieży pracowali nad planem działań Sekretariatu na kolejne 10 lat. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskoteka."

Żródło: http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/aktualnosci/969-relacja-ze-spotkania-mlodziezowych-rad-miast

Dodajmy, że spotkanie to odbyło się przy nieocenionej pomocy Sekretariatu ds.Młodzieży woj. Zachodniopomorskiego.


WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie naszej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Myśliborzu. Nasza rada zostało reaktywowana po kilkuletniej przerwie i powoli rozkręca swoją działalność. Na tyle powoli, że jeszcze pewnie nie zauważyliście efektów naszej pracy. To się jednak wkrótce zmieni, ponieważ już ukształtował się plan naszych przyszłych aktywności i wkrótce spróbujemy Wam pokazać, że myśliborska młodzież chce i potrafi działać. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Myśliborzu III kadencji odbyła się w czerwcu 2015 r. W skład rady weszli uczniowie wszystkich myśliborskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na pierwszej sesji zaprzysiężono następujących radnych:

 
Nr. Imię i Nazwisko Szkoła
1. Rafał Garboliński ZSP nr 3 im. Dariusa i Girenasa
2. Kornel Grabowski Gim. H. Sienkiewicza
3. Rafał Hanka ZSP nr 3 im. Dariusa i Girenasa
4. Kamil Klinowski ZSP nr 3 im. Dariusa i Girenasa
5. Marta Major ZS im. Noblistów Polskich
6. Maria Nartowska Gim. H. Sienkiewicza
7. Weronika Pielich Gim. H. Sienkiewicza
8. Martyna Rampała ZS im. Noblistów Polskich
9. Kacper Raźny ZSP nr 3 im. Dariusa i Girenasa
10. Magdalena Rutkowska ZS im. Noblistów Polskich
11. Karolina Sikora ZS im. Noblistów Polskich
12. Karolina Sosnowska Gim. H. Sienkiewicza
13. Karolina Szymańska Gim. H. Sienkiewicza
14. Paulina Szymańska ZSP nr 3 im. Dariusa i Girenasa
15. Paulina Turek ZS im. Noblistów Polskich


Opiekunem MRM został pan Piotr Duda.

Więcej bieżących informacji na temat działalności naszej rady znajdziecie na naszym facebooku.


BIP
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Inne strony
elektroniczny samorząd

MCB
SDS
Szlak Rowerowy z Biegiem Myśli
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa
  Październik 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
6973163
Kanał RSS Pomoc RSS

Urząd Miasta i Gminy Myślibórz adres: ul. Rynek im. Jana Pawła II 1, 74-300 Myślibórz tel: +48 (95) 747 20 61 fax: +48 (95) 747 33 63

Zezwala się na wykorzystanie materiałów zamieszczonych na stronie www.mysliborz.pl , pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.